Vítejte,

Uživatelské jméno:

Heslo:


Pamatuj si mě

[ ]
[ ]
[ ]


Podpořte nás!Komu pomáháme


Maminka A
A je 27 let, má za sebou dva krátké vztahy, žije sama s dítětem. Holčičce jsou 2 roky, má vazbu k otci, který s nimi nežije, ale na dcerku platí. Mladší chlapeček (syn druhého partnera, který s rodinou také nežije) zemřel před časem ve šesti měsících na syndrom náhlého úmrtí kojence. A je po ambulantním zaléčení na psychiatrii, vyrovnává se se ztrátou, užívá antidepresiva, snaží se postarat o dcerku, ale nezvládá, je unavená. V důsledku toho je doma nepořádek, dcera trpí matčiným smutkem. Maminka se nezvládá postarat ekonomicky o rodinu prostřednictvím sociálních dávek.

Tatínek B
B je 38 let, synovi M 8. Oženil se po krátké známosti – čekali miminko, on si je přál víc než partnerka. Po třech letech disharmonického soužití odešla žena od rodiny, k B a jeho synovi se nastěhovala B matka, aby pomohla. Je to starší úzkostlivá paní. B se nechce z práce domů, často se zastaví cestou domů v restauraci. Neopíjí se, jen neví, jak dál.
Babička je nemocná a rostoucího chlapce přestává zvládat. M nepíše úkoly, nepřipravuje se, nenosí pomůcky, občas zaspí a přijde pozdě. B nechodí na třídní schůzky.

Velmi mladí rodiče
C i D je 19 let. C vyrůstala v dětském domově,vyučila se a odešla bydlet na ubytovnu. D odešel v patnácti z domova. Seznámili se v zaměstnání a C přišla brzy do jiného stavu.
Mají desetiměsíční holčičku, mají snahu se starat, ale neví si rady. C je unavená a D se nechce být doma. Utíká za kamarády. C si zase ráda zve kamarádky na návštěvu, aby jí nebylo doma smutno.
V bytě je neuklizeno, holčička je zanedbaná, C moc neumí vařit a hospodařit – nevycházejí s penězi, přestože D pracuje a vydělává.

Maminka E
E je 26 let. Má 2 děti – 4letého V a roční A. Je s dětmi sama, žije na ubytovně. Od partnera odešla poté, co se jí potvrdilo podezření, že pohlavně zneužívá syna a partner ji fyzicky ublížil. Oba, E i V jsou v péči psychologa. E je unavená, cítí se beznadějně, chová se neprakticky, nezvládá pravidelnou péči o děti, neví, co dál.

Maminka F
F se ještě doma – na Ukrajině, narodil syn I. Jako pokojská se seznámila s hotelovým hostem, po čase se za ním odstěhovala do Čech i se svým tehdy čtyřletým synem. Pracovala v jeho penzionu jako pokojská, I chodil do školky, naučil se dobře česky. Vztah s partnerem se nevydařil, rozešli se a F s I se odstěhovala. Práci má, ale v novém bydlišti žijí osaměle, bez přátel.

Manželé G
Otec je delší dobu bez práce, občas pracuje jako brigádník. Sem-tam si zahraje automaty. Nepovažuje to za problém, nechce si nechat pomoci, nehledá trvalou práci.
Bývá často doma, tam „šéfuje“ a vytváří napětí.
Maminka má strach z budoucnosti, je unavená, musí řešit ekonomickou situaci rodiny – její výplata rodinu nezajistí.
Syn T (11) má zhoršený prospěch ve škole a časté konflikty se spolužáky, dcera Klárka (5) je zamlklá, přestalo se jí líbit ve školce a nechce tam chodit.

Rodina H
Dcera L je podle třídní učitelky nadměrně často omlouvána matkou z důvodů nemoci. Maminka je úzkostlivá, zvláště poté, co manžel začal dojíždět za prací do ciziny. Domů se vrací jednou za tři týdny. L je 12 let a je alergik, má oslabený imunitní systém, ale zneužívá situaci a využívá matčiny úzkostnosti. Matka se dostala do konfliktu s výchovnou poradkyní.