Vítejte,

Uživatelské jméno:

Heslo:


Pamatuj si mě

[ ]
[ ]
[ ]


Podpořte nás!Jak pomáháme


Cesta k řešení problémů. Tu zpravidla člověk, který je jimi aktuálně zavalen nevidí. Nabízíme tedy možný pohled zvenku a plán odkud a jak začít.

Osobní podpora. Doporučení se dnes člověk dohledá nepočítaně. Nemusí být adekvátní řešené problematice nebo možnostem rodiny. Tím, že se s rodinou seznámíme přímo v doma – v přirozeném prostředí, máme možnost jednak „ušít řešení na míru“ a jednak osobně emocionálně podpořit, aby to rodina předčasně nevzdala.

Možnost změny. Pokud se rodině dlouhodobě nedaří, pohybuje se pravděpodobně v zajetých stereotypech jednání, které se neosvědčily a členové rodiny nevědí, jak je zaměnit za nové a funkční. Společně se je pokusíme najít a podpořit rodinu při jejich uvedení do rodinného života.

Praktická pomoc přímo v rodině. S rodinou nepracujeme při návštěvách v kanceláři, ale navštěvujeme a podporujeme ji doma, v přirozeném prostředí, ve kterém řešený problém vznikl.

Individuální práce s rodinou. Než se do něčeho pustíme, budeme se snažit pochopit vztahy v rodině, aby naše pomoc nebyla teoretická, ale cílená přímo na tu kterou rodinu.

Týmová spolupráce odborníků. Víme, že zdaleka nevíme všechno, a proto jsme ve spojení s odborníky, abychom s nimi mohli situaci konzultovat a společně hledat způsob, jak ji vyřešit.

Upřímný zájem dobrovolníka. Nastolit změny v zaběhaných rodinných schématech jednání je velice těžké, proto rodině přijde pravidelně pomoci dobrovolník, který vyslechne, podpoří a prakticky pomůže při realizaci změn, když nebudete vědět jak dál.

Most mezi institucemi a rodinou. Při jednání v kanceláři odborníka se člověk většinou necítí dobře, leckdy se ostýchá otevřeně o svých problémech rozhovořit, a když se mu to už podaří, neumí vždy realizovat rady, které dostane. V tom chceme rodině pomoci - rady odborníků vyhledáme a vyslechneme za ni a společně s rodinou je pak zapracujeme do jejího systému.


Chcete pomoci? Podpořte nás!